top of page
Search

VET Mid Circuit Champions & Reserve Champions Announced!


THANK YOU TO HASSINGER EQUINE SERVICE AND EQUINE HEALTHCARE INTERNATIONAL FOR YOUR CONTINUED SUPPORT AND FOR MAKING IT POSSIBLE TO HAVE THESE WONDERFUL PRIZES! CONGRATULATIONS EVERYONE!


CIRCUIT CHAMPIONS:

HUNTER DIVISIONS:

2’/2’3” CHILD/ADULT HUNTER: CHAMPION: CADEN CZ/ JENNIFER BEASLEY

RESERVE: CIACO HIT/ ARIA DILEO


2’6” CHILD/ADULT HUNTER: CHAMPION: HARVARD & YALE/ LESLIE COX HUNZIKER

RESERVE: LANCASTER/ VICK RUSSELL


JUNIOR HUNTER-3’3” CHAMPION: SAY SO/ KYLIE REYNOLDS

RESERVE: PAPERBOY/ KYLIE REYNOLDS


JUNIOR HUNTER-3’6” CHAMPION: C’EST LA VIE/ RIVER RUN FARM

RESERVE: CANDIDATE/ KATIE TRIANTOS


AMATEUR OWNER HUNTER 3’3”: CHAMPION: BELLA NOCHE/ RIVER RUN FARM

RESERVE: EVERYTHING IS GUCCI/ CHRISTINA FISHER


AMATEUR OWNER HUNTER 3’6”: CHAMPION: BASALT/ HEATHER BAMFORD

RESERVE: SANDRO/ JAMES HASSINGER


GREEN HUNTER 3’: CHAMPION: TEMPRANILLO/ ROLLING ACRES

RESERVE: ALL TOO WELL TSV/ CLAIRE GIOKAS


GREEN HUNTER 3’3”: CHAMPION: TRIPLE GOLD/ CARON STUCKEY

RESERVE: QUE SERA/RIVER RUN FARM LLC


GREEN HUNTER-3’6”: CHAMPION: CHOSEN/ BIG HOLLOW FARM LLC

RESERVE: BELLA NOCHE/ RIVER RUN FARM, LLC


PERFORMANCE WORKING 3’3/3’6” CHAMPION: VERDICAL FLY/ ELIZABETH SCHULZ

RESERVE: LOVER BOY/ ANNA GRACE H


PONY HUNTER: CHAMPION: SUNCATCHER/ CAROLINE DASILVA

RESERVE: HARIBO/ DONALD STEWART


GREEN PONY HUNTER: CHAMPION: SAVANNAH/ BEN GUANCIALE

RESERVE: WOODLAND’S TEDDY BEAR/EMMA SENSOR


ADULT HUNTER: CHAMPION: DONAGRANDI/ CASSIE EDGAR

RESERVE: WESTMINISTER/ KIMI HOCHSTEIN


CHILDREN’S HUNTER: CHAMPION: QUE SERA/ RIVER RUN FARM

RESERVE: LUCKY IN LOVE/ EMMA SENSOR


CHILDREN’S PONY: CHAMPION: SAVANNAH/ BEN GUANCIALE

RESERVE: OUTLAW/ KATRINA MEDWEINIG


USHJA 2’ HUNTER: CHAMPION: ZAMUNDA/ KEE WEST FARM

RESERVE: MR. PERFECT/ SOPHIE HAUPTMANN


USHJA 2’3” HUNTER: CHAMPION: LANCASTER/ VICK RUSSELL

RESERVE: CIACO HIT/ ARIA DILEO


USHJA 2’6” HUNTER: CHAMPION: FITILIS/ AMY HASSINGER

RESERVE: BLUE MONDAY/ RHONDA FRICK


USHJA 2’9” HUNTER: CHAMPION: HAPPY HOUR/ JONI WESTERHOUSE

RESERVE: SAMBUCA’S DANSEUR/LESLIE COX HUNZIKER


USHJA 3’ HUNTER: CHAMPION: CAPTIVATING/ CAROLYN BELL

RESERVE: NIRVANA/SAMANTHA SENFT


STARFISH HUNTER: CHAMPION: LANCASTER/ VICK RUSSELL

RESERVE: POP QUIZ/ CORA THEIS


SEAHORSE HUNTER: CHAMPION: COVERT/ KATANA KENNEDY O’BRIEN

RESERVE: FORTITUDE/ NICOLE MOTES


SAND DOLLAR HUNTER: CHAMPION: EVERYTHING IS GUCCI/ CHRISTINA FISHER

RESERVE: MORE THAN WORDS/ CHIRSTINA FISHER

NON-THOROUGHBRED HTR: CHAMPION: FUTURE 4CAST/ PATTI SCHINDLER

RESERVE: MTM SCRABBLE/ MTM FARM

AC WALK/TROT POLES: CHAMPION: FRENCH 75/ MEREDITH YOUNG

RESERVE: CONNECT THE DOTS/ ALISON ROSS


AC WALK/TROT: CHAMPION: DRAGONCROFT SPIRIT/ JACKIE SAWYER

RESERVE: FSF DIOR/ LAURIE BIRNBACH


OPP SHORT STIRRUP HUNTER: CHAMPION: HAMMY/BROOK MACDONALD

RESERVE: OUTLAW/ KATRINA WEINIG


CROSS RAILS: CHAMPION: LUCKY CHARM/ LAURIE BIRNBACH

RESERVE: MR FANCY PANTS/ ANNABELLA FREY





EQUITATION DIVISIONS:

ADULT EQUITATION: CHAMPION: SOPHIE HAUPTMANN

RESERVE: LILY RUPINSKI

CHILDREN’S EQUITATION: CHAMPION: KATHERINE HOERLE

RESERVE: EMMA MILLS


2’6” CHILD/ADULT EQ: CHAMPION: MIA BRADY

RESERVE: KERIANNE MANIPOLE


2’/2’3” CHILD/ADULT EQ: CHAMPION: MADELINE CARPENTER

RESERVE: CAROLYN SMITH


12-14 EQUITATION: CHAMPION: CLAYTON FARRELL

RESERVE: REAGAN GEHM


15-17 EQUITATION: CHAMPION: MAGGIE BRESCH

RESERVE: ELYSE COATNEY


OPP SHORT/LONG STIRRUP EQ: CHAMPION: LEXI FOOTER

RESERVE: ASHLYN ROBERTS


OPP CROSSRAIL EQ: CHAMPION: DANI JONES

RESERVE: ANNABELLA GREY


WALK/TROT POLES EQ: CHAMPION: RYAN WESTER

RESERVE: RYAN WESTER


JUMPER DIVISIONS:

.55-.65 M JUMPER: CHAMPION: BLOCKLEY/ SANDALWOOD FARMS

RESERVE: STORYTIME/ LINDSAY HASELDEN


.65-.75M JUMPER: CHAMPION: CLAIRE DE LUNE/ KATRINA WEINIG

RESERVE: BLOCKLEY/ SANDALWOOD FARMS


.75-.85M JUMPER: CHAMPION: OH MY MY / CIRI CIARDELLI

RESERVE: TH MAGIC/ JULIET JOHANSSON


.95M JUMPERS: CHAMPION: BELLE AMIE Z/ LAUREN WOOD

RESERVE: SPIRIT SOARING/ JEANINE THOMSON


1.00M JUMPER: CHAMPION: CAESAR 11/ABIGAIL WHYTE

CHAMPION: LEROY BROWN/ISABELLA TORRENTE

1.05M JUMPER: CHAMPION: SANTORINI/YVONNE VON BERG

RESERVE: MEANT TO BE/ HALEY BROWN


1.10M JUMPER: CHAMPION: KAN SO/ TIMOTHY HOOKER

RESERVE: IRENA/ SERAH VOGUS


1.15M JUMPER: CHAMPION: KREATOR/ TRUE KERSHENBAUM

RESERVE: SKYWALKER/ LAUREN RACHUBA


1.20M JUMPER: CHAMPION: WHO’S MY DADDY/ TAL MIZRAHI

RESERVE: NATHAN/ TIMOTHY HOOKER


JR/AO/AMATEUR JUMPER: CHAMPION: SANVARA BLUE/ BREAH MORTENSON

RESERVE: COPY CAT/ ANNA SCOTT AULT


LOW CHILD/ADULT JUMPER: CHAMPION: QUINTHRAS DS/ BRIANNA ROGOZINSKI

RESERVE: OBORA’S ANDRE/ MADELINE RYAN


HIGH CHILD/ADULT JUMPER: CHAMPION: FVF QUIXOTE/ JENNA NELSON

RESERVE: C’EST LUMPY/ EMELLAR STABLES LLC.



HUNTER BREEDING

CHAMPION: O-SO EXQUISITE ES/CHARLOTTE SIMMONS

CHAMPION: PRINCESS PINOT ES/CHARLOTTE SIMMONS




282 views0 comments

コメント


bottom of page